Niesporczaki pod mikroskopem. Jak znaleźć i oglądać. Obalamy mity niesporczaków.

Jak odnaleźć niesporczaki? Jak oglądać je pod mikroskopem? Na te pytania odpowie dzisiejszy film, zapraszam 🙂

Ten film jest dla osób pragnących zapoznać się z niesamowitym światem niesporczaków. Dokonano tu pewnych uproszczeń np. jeśli chodzi o zalewanie wodą w celu ich wyszukania to najlepiej zastosować bardziej laboratoryjną procedurę czyli wsadzić mech do zlewki, zalać wodą na kilka godziń, mech wstrząsnąć, usunąć potem zlać do cylindra miarowego i dekantować większość wody a jedynie około 30-40 ml przeglądać i szukać niesporków oraz ich jaj.
I tak dalej i tak dalej. Niemniej jednak sądzę że na początek taka wiedza i umiejętności zupełnie wystarczają by zachwycić się tymi cudownymi stworzeniami 🙂

Facebook

6 comments on “Niesporczaki pod mikroskopem. Jak znaleźć i oglądać. Obalamy mity niesporczaków.

  1. Jacku, Twoje filmy jak zwykle maja zbawienny wpływ na zbłakane biologiczne dusze 🙂 Pomijam całą treść oczywistą (choc Tardigrada znam jeno z teorii), ale Twoje prezentacje mają drugie dno, mają treść ukrytą. Może nie jest to treść, ale jest to pewna energia, która rusza z posad bryłę mego zastanego cielska biologicznego i pcha ją ku działaniu, ku drzwiom by wyjść i w teren ruszyć … co tez jutro uczynię. Wielki to dla mnie zastrzyk witamin, bo jak zauważyłem – potrzebuję zapłonnika, a Twoje filmy nim sie jawią. I dziekuję Ci za to.

  2. A ja już 2 razy pobierałem z różnych miejsc mchy i ani widu ani słychu “miśków”. Czy muszę udać się do bardziej pierwotnego lasu a nie szukać ich w lesie takim miejskim przydzielnicowym?

  3. Thanks you gościu

  4. W jaki sposób rozmnażają sie te małe stworki?
    Materiał oczywiście ekstra:) Bardzo mi się podoba! Gratuluję kolejnego świetnego filmiku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.