Świąteczne myszkowanie

Świąteczna pogoda nie zachęcała do siedzenia w domu. Wystarczył mały spacerek nad Zalew Lubelski i do Starego Lasu by na każdym kroku stwierdzić wiosenną krzątaninę.
I tak nietypowa mróweczka, gmachówka, która zamiast budować mrowisko, ryje kanaliki w pniakach.
A las, choć jeszcze nie eksplodował bujną wegetacją to odgłosy ptaków nadrabiają za roślinki. Nagranie jest w systemie binauralnym, czyli jeżeli prawidłowo założycie słuchawki (prawa, lewa) to po zamknięciu oczu usłyszycie odgłosy z każdego kierunku. Nie tylko, jak w stereo, gdzie obraz dźwiękowy jest tylko przed wami od prawa do lewa, nie tylko jak nawet w systemie surround gdzie dźwięk będzie dobiegał także z tyłu ale nawet rozróżnicie odgłosy góra - dół. Specjalnie bowiem usiadłem pod drzewem byście nad głową usłyszeli urzędującego dzięcioła. Pamiętajcie, tylko na słuchawkach (prawidłowo założonych) będzie ten efekt.
Wychodząc z lasu natknąłem się na wychodzące pierwsze liście konwalii. A tutaj zapowiada się glistnik jaskółcze ziele: Zaskoczyła mnie obecność chrobotka bo okolice Zalewu nigdy do najczystszych nie należały, widocznie wszystko zmienia się na lepsze.
I na koniec krzyżówka:
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.